Mobilná aplikácia pre cestu do Chorvátska

- pomoc pri cestách, približné ceny pohonných hmôt, mapy, počasie, ale najmä kamery na hlavné diaľničné ťahy, mestá a samotné hraničné prechody z oboch strán ..

 

Bojíte sa hraničných kolón pri ceste do Chorvátska? 


Aj tento rok mieri na juh do Chorvátska veľké množstvo turistov z Českej i Slovenskej republiky.
V dôsledku zavedenia systematických kontrol na vonkajších schengenských hraniciach od apríla 2017, kedy sú kontrolovaní všetci turisti, vrátane občanov z Európskej únie, dochádza na hraniciach s Chorvátskom zo strany Slovinska a Maďarska k tvorbe kolón. Hoci tamojší správa sa snaží urýchliť odbavenie a kontroly cestujúcich, nie je prejazd vždy bezproblémový.

Odporúčame preto na vašich cestách využiť mobilnú aplikáciu od chorvátskeho autoklubu. V tejto mobilnej verzii stránok nájdete nielen pomoc pri cestách, približné ceny pohonných hmôt, mapu, počasie, ale najmä kamery na hlavné diaľničné ťahy, mestá a samotné hraničné prechody z oboch strán. Videá sú aktualizované vo frekvencii niekoľkých sekúnd.
Pomôžu vám tak lepšie vašu cestu naplánovať.


Nezabudnite - Ministerstvo zahraničních věcí ČR potvrdzuje, že českí občania môžu do krajín EÚ vrátane Chorvátska, Bulharska, Veľkej Británie a Cypru aj naďalej cestovať nielen na základe platného cestovného pasu, ale aj na základe platného občianskeho preukazu.

Aj občania Slovenskej republiky majú vstup na Občanský preukaz viz informácia Vel'vyslanectva Chorvátskej republiky v Slovenskej republike.

Odkaz na aplikáciu: https://m.hak.hr/ 

Zdoj: Asociácia cestovných kancelárií ČR