15.11.2023

Chorvátsko: nemá diaľničné známky, poplatky sa platia na mýtnych bránach za prejazd jednotlivými úsekmi. Pri vjazde vyzdvihnete lístok = mýtnu kartu, pri výjazde uplatníte a zaplatíte, cena je v závislosti na dĺžke prejazdeného úseku a podľa skupiny, do ktorej je vozidlo zaradené https://www.hac.hr/hr/cestarina/cjenik. Pozor - v časti mýtnych brán už je možné platiť len platobnou kartou. Odporúčame využitie služby ENC, kedy po zakúpení zariadenia a nabití kreditu (ide už aj cez mobilnú aplikáciu) je možné využívať zvláštny prejazdný pruh bez zastavenia, navyše sú platby za mýto podstatne nižšie https://www.hac.hr/hr/cestarina/enc .Zavedenie elektronického mýta sa momentálne plánuje od roku 2026.

 

Slovinsko zaviedlo v roku 2022 elektronické diaľničné známky, nákup na https://evinjeta.dars.si/cs 

Zakúpiť ju môžete aj v Slovinsku pri obsluhe čerpacích staníc, na hraničných priechodoch a pod., a to tak, že sa na web prihlási namiesto Vás obsluha a po nahlásení Vašich údajov + ŠPZ a typu vozidla Vám známky zaistí. Na niektorých miestach sú na tento účel k dispozícii samoobslužné automaty. Odporúčame však zakúpenie na vyššie uvedenom webe priamo z domu, ušetríte čas aj nervy. 

Slovinské informačné a turistické centrum: https://www.slovinsko.travel/slovinska-dalnicni-znamka

 

Maďarská diaľničná známka: https://ematrica.nemzetiutdij.hu/

 

Rakúske diaľničné známky je možné zakúpiť vo fyzickej podobe na obvyklých miestach alebo cez webové stránky https://www.asfinag.at/en/ . 

 

Dálniční známka Rakousko 10 dní

 

 

 

Prihláste sa na odber noviniek
Na týchto webových stránkach sú na vylepšovanie služieb využívané súbory cookies.